Історія ЧМФКК

Історія карате у місті Чернігові починається з 1989 року, а саме: відкриття першої секції Шубенком Віктором Івановичем.

Починаючи  з 1991 року, спортсмени секції підвищують  свої кваліфікаційні знання на семінарах, які проводить Олег Павлович Нагорний (2-й дан, м. Дніпропетрівськ).

Сформована збірна команда міста  Чернігова  та області, яка приймає участь у змаганнях на Чемпіонатах України та на Міжнародних змаганнях(Кубок Світу 1995 року  під егідою IFK (учасник Шубенко Віктор Іванович), Чемпіонат Євро-Азіатських країн  1997 році під егідою IFK).

У  1997 році офіційно була зареєстрована Чернігівська міська  Федерація Кіокушинкай карате, президентом якої став  Віктор Іванович Шубенко (1-й кю).

1999 році починає тренерську діяльність Кожинова Юлія.

У 2000 році в  місті Києві Віктор Іванович Шубенко взяв участь у семінарі, який проводив Президент-засновник Російської  Федерації Кіокушинкай Карате IFK Олександр Іванович Танюшкин (5-й дан) і успішно склав іспит на (1 дан).

У 2001 році Чернігівська міська  Федерація входить до складу Української Федерації кіокушинкай карате (УФКК), яку очолив сєнсей Олександр Валерійович  Гончаренко (4-й дан).

У 2004 році в місті Чернігові проводиться Чемпіонат України з кіокушинкай карате, в цьому ж році на зимовій школі Української федерації кіокушинкай карате Віктор Іванович складає іспит на 2 дан.
Починаючи з 2005 року учні Шубенка Віктора Івановича успішно складають іспити на чорні пояси , а саме: Блуд Володимир і Кожинова Юлія. Відкриваються нові зали для тренувань під керівництвом Блуда Володимира.

Спортсмени ЧМФКК у складі УФКК беруть участь у Чемпіонатах України та Європи і займають призові місця та отримують спортивні ступені «Майстер спорту України» (Блуд Володимир 2009 рік).

2010 рік –  Чемпіонат Швейцарії (Завертанний Олексій) – 1 місце за версією(WKO );

2011 рік –  Чемпіонат Європи, м.Вроцлав (Завертанний Олексій) –  3 місце, ( Джафаров Яшар) –  3 місце за версією(WKO);

2013 рік –  Чемпіонат Європи, м.Орадия Румунія (Завертанний Олексій) –  3 місце за версією(WKO );

2013 рік  – Чемпіонат Світу, Азербайджан (Блуд Володимир) – 3 місце за версією (IKKF);

2016 рік –  Чемпіонат Європи, м. Стамбул (Блуд Володимир) – 1 місце за версією (IKKF).

Проводяться атестаційні семінари на яких підвищується рівень майстерності, як керівного складу федерації, так і його спортсменів (у 2010 році Шубенко Віктор Іванович складає іспит на 3 дан, Кожинова Юлія 1 дан , Блуд Володимир 2 дан).

У 2011 році Шубенко Віктор Іванович та Кожинова Юлія отримують посвідчення тренерів «вищої категорії».

У 2012 році Чернігівська Федерація поповнюється чорним поясом (Завертанний Олексій). Він успішно складає іспит на чорний пояс та починає викладацьку діяльність у федерації.

У 2015 році викладацький склад федерації , а саме: Кожинова Юлія та Завертанний Олексій успішно складають іспит на майстерські пояси та отримують 2-гі дани. У цей же час  поповнюється склад федерації і новими сенсеями, Блуд Володимир успішно складає іспит на 3 дан на Зимовій школі УМФКК під керівництвом шихана Гончаренка Олександра Валерійовича.

У 2016 році Завертанний Олексій отримує звання «Майстер спорту України.

У цей час активно починає розвиватися федерація , відкриваються нові зали ,робляться великі набори груп, проводяться атестаційні збори ,поїздки на змагання, поїздки у літні табори  для зміцнення командного духу спортсменів, вміння перебувати в колективі, оздоровлення та підвищення спортивної майстерності дітей.

Федерація плідно співпрацює з місцевими органами влади, щорічно бере участь у показових виступах, отримує подяки від мерії міста .

На досягнутому не зупиняється. Про це свідчить проведення щорічного Чемпіонату міста, щорічних атестаційних зборів, участі спортсменів у змаганнях різного рівнів.

На сьогоднішній день у федерації працює 6 залів під керівництвом кваліфікаційних тренерів, викладають  три тренери: Шубенко Віктор Іванович 3 дан, Кожинова Юлія Петрівна 2 дан, Завертанний Олексій Павлович 2 дан. Чернігівська федерація  налічує більше 300 спортсменів та членів федерації, також спортсмени федерації беруть участь у Чемпіонатах України та мають кваліфікаційні розряди та звання .